Dokładnie 10 lat temu w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi dzięki staraniom dr. Alexandra Azarkevitcha powstała możliwość kształcenia na Wydziale Artystycznym miłośników tańca na studiach licencjackich. Od tamtej pory, adepci sztuki tanecznej mogą swoją pasję zamienić w zawód.

Ogromne zainteresowanie początkową specjalnością tancerz-choreograf poskutkowało powołaniem w roku akademickim 2011/2012 odrębnego kierunku TANIEC na studiach I stopnia. Kierunek ten, od samego początku kształci zawodowych tancerzy, choreografów oraz pedagogów tańca.

—„Wysokie standardy edukacyjne, stawianie na kreatywność i rozwój naszych adeptów, kształcenie praktyków, wspieranie studentów i absolwentów w osiąganiu sukcesów – to cechy, dzięki którym kierunek taniec w AHE w Łodzi cieszy się dużym zainteresowaniem kandydatów na studia nie tylko
z Polski, ale i z zagranicy. W jubileuszowym roku akademickim 2018/2019 na trzech rocznikach mamy 133 studentów z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Litwy, Turcji oraz Polski”– podkreśla dr Alexandr Azarkevitch, twórca i prodziekan kierunku.

O wysokim poziomie kształcenia przekonują również przyznane studentom kierunku taniec wyróżnienia na różnych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach. Nasi adepci zostali także siedmiokrotnie uhonorowani stypendium za osiągnięcia w dziedzinie tańca przyznawanym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a sam kierunek w latach 2017 i 2018 roku, otrzymał prestiżowy ogólnopolski certyfikat „Studia z Przyszłością”.

Na przestrzeni dekady odznaczony został także prodziekan kierunku, dr Alexandr Azarkevitch, który decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego został odznaczony SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGIza zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki„.

Studentom i wykładowcom kierunku taniec życzymy dalszych sukcesów artystycznych
i naukowych!

Więcej informacji na temat kierunku taniec: www.ahe.lodz.pl/taniec

10-lecie TAŃCA w AHE w Łodzi

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *