Poniedziałek. Zaczarowany dzień, w którym statystycznie zdarza się najwięcej samobójstw, a ponad 50% pracowników spóźnia się do pracy, by być produktywnym zaledwie przez 3,5 godziny. Jak przetrwać ten dzień, w którym, po weekendowym lenistwie, zderzamy się z masą codziennych obowiązków? Poniżej znajdziecie kilka cennych rad.

 

1. Nie odkładaj spraw na poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia zawsze jest przełomowy. Przynajmniej chcemy w to wierzyć. Wszelkie diety, rzucanie palenia, początek ćwiczeń planujemy właśnie na ten dzień. Poniedziałek staje się najmniej oczekiwanym i bardzo stresującym dniem, kiedy nagle „wszystko ma się zmienić”. Może… warto niektóre plany przesunąć na wtorek?

2. Wyśpij się

Senność i niewyspanie mogą przyczynić się do wzrostu agresji, złości i rozdrażnienia. Warto zadbać o sen i położyć się nieco wcześniej w niedzielę, żeby w poniedziałek nie wstać lewą nogą.

3. Nie ociągaj się ze wstawaniem

Wydaje Ci się, że odpoczniesz, jeśli przez dobrą godzinę będziesz przesuwać budzik o kolejne 5 minut? Zdecydowanie nie! Dźwięk budzika jest jednym z najbardziej stresujących w ciągu dnia. Na pewno nie odpoczniesz w ten sposób, a jedynie nabawisz się palpitacji serca i potężnej dawki złości i frustracji. Przed snem nastaw alarm na porę, o której naprawdę chcesz się obudzić i… po prostu wstań.

 4. Zaplanuj mały sukces

Wiesz, że czeka Cię sporo zadań i nie wszystkie uda Ci się skończyć na czas. Na początek zajmij się tym, co będziesz w stanie zrobić od A do Z. Nawet niewielka rzecz, jeśli pomyślnie uda się ją skończyć, może podnieść nasze morale i zmotywować do dalszych działań.

5. Wybawicielka kawa

Nie da się ukryć, że mimo wszystkich zabiegów, pewnie i tak będziemy senni i powolni. Warto zacząć dzień od aromatycznej kawy. Chwila niezakłóconego relaksu z gorąca filiżanką (albo całym kubkiem!) ukoi nerwy i pobudzi do dalszego działania.

6. Spraw sobie przyjemność

Słodkie ciasteczko, ulubiony film, a może podwieczorek z przyjaciółką? Dobrze jest umilić sobie dłużący się dzień miłym akcentem, żeby położyć się do łóżka w nieco lepszym nastroju.

 7. Wszyscy pchamy ten wózek

Czujesz się podle i masz dość poniedziałku, zanim ten się na dobre zacznie? Pomyśl, że nie jesteś sam. Kilka miliardów ludzi czuje teraz dokładnie to, co Ty.

7 szczęśliwych rad, które pomogą Ci przetrwać poniedziałek

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *