Okres przedświąteczny to czas wzmożonej aktywności na wielu polach. Studenci, mniej lub bardziej pracowicie, przygotowują się do sesji albo cieszą się ostatnimi chwilami z przyjaciółmi, przed powrotem do  domu na Święta. W pracy trzeba domknąć rok, a w międzyczasie wybrać prezenty dla najbliższych.

Mimo napiętej atmosfery i mnożących się obowiązków, to właśnie w tym okresie jesteśmy bardziej wrażliwi na ludzką krzywdę. Chętnie przekazujemy datki na najuboższych i wybieramy produkty, z których część dochodów trafia do potrzebujących. Poniżej prezentujemy kilka popularnych akcji charytatywnych, którymi warto się zainteresować.

 

Szlachetna Paczka

 

Co roku, od kilkunastu lat, wolontariusze projektu docierają do rodzin i samotnych osób dotkniętych ubóstwem lub znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Na podstawie ich konkretnych, materialnych potrzeb, konstruowana jest lista niezbędnych artykułów. Często są to brakujące sprzęty – pralki, lodówki, łóżka, czy ubrania, ale i drobne marzenia, które bez Szlachetnej Paczki nie miałyby szansy się spełnić.  W pomoc może zaangażować się każdy, a bardzo często robią to też całe firmy czy uczelnie. Jak włączyć się do akcji? Wystarczy wybrać osobę/ rodzinę, której chcemy pomóc i kupić jeden z potrzebnych artykułów.

 

P.S.  z serca – i Ty zostań dobrym listonoszem

 

Czas Świąt jest bardzo trudny dla maluchów, które nie mogą spędzić go w domach. Chore dzieci, które zostają w szpitalach, zwykle mocno to przeżywają. Żeby dodać im otuchy, wywołać uśmiech na ich twarzach i przesłać moc ciepłych życzeń, dzieciaki ze szkół, przedszkoli, jak i dorośli, piszą do nich… listy. Akcja organizowana jest nie tylko przed Bożym Narodzeniem, ale to właśnie w tym czasie odzew jest znacznie większy. Na stronie www.dobreserca.pl można przeczytać więcej o wydarzeniu.

 

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

 

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji, organizowana przez Caritas. W marketach, parafiach, na targach sprzedawane są znane od lat świece, ze sprzedaży których dochód jest przeznaczany na pomoc dzieciom. Wyjazdy kolonijne, szkolne wyprawki, czy ciepłe posiłki – z zebranych pieniędzy wspierane są różnorodne działania, które służą najmłodszym. Żeby wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom wystarczy kupić świecę Caritasu.

 

 

Na terenie całego kraju podobnych działań można znaleźć naprawdę wiele. Warto włączyć się w jedno z nich, lub samemu dotrzeć do tych, którym pomoc może się przydać. Najlepiej jednak, jeśli o dobrym sercu będziemy pamiętać przez cały rok.

 

Czas pomagania

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *