Jak wynika z badań, 47% Polaków podróżuje w Święta. Większość, bo aż 80 %, to wyjazdy krajowe, głównie do rodziny. Na drogach tworzą się liczne korki, które potrafią zatrzymać lub mocno spowolnić ruch. Nawet pociągi często mają opóźnienia w tym okresie –  ze względu na utrudnienia w ruchu, czy warunki atmosferyczne. Jak przetrwać długie godziny w podróży? Sposobów jest wiele.

 

Odpocznij

 

Jeśli nie jesteś kierowcą, Twoja sytuacja jest znacznie bardziej komfortowa. Masz przed sobą kilka godzin, w ciągu których i tak nie jesteś w stanie pomagać w świątecznych przygotowaniach, kupować prezentów, gotować, czy sprzątać. Może warto wykorzystać tę okazję i… zwyczajnie się zdrzemnąć.

 

Zabierz ze sobą książkę

 

W tygodniu nie masz czasu na czytanie, a tempo Twojego życia nie jest w stanie pomieścić nic, prócz obowiązków? Pociąg, czy bus to idealne miejsce na nadrabianie zaległych lektur. Możesz przenieść się na chwilę do innego świata, a droga minie Ci bardzo szybko.

 

Na naukę jest zawsze dobry moment

 

Lubisz dowiadywać się nowych rzeczy i podnosić swoje kompetencje? Rozwiązaniem może być e-learning. Nauka on-line przebojem zdobywa świat edukacji. W Internecie dostępne są liczne kursy językowe, marketingowe czy menadżerskie. Również uniwersytety korzystają chętnie z platform e-learningowych, a niektóre wprowadzają do swojej oferty studia on-line, które odpowiadają na potrzeby osób pracujących i mieszkających z dala od ośrodków akademickich. Po co tracić cenny czas, skoro podróż można wykorzystać na samorozwój?

 

Wspólna zabawa

 

Podróżujesz z bliskimi? Przypomnij sobie gry z dzieciństwa – zagadki, państwa i miasta czy kalambury. Niezależnie od tego, czy są przy Tobie dzieci, czy w drodze jesteś z partnerem / partnerką, na pewno będziecie dobrze się bawić, a czas przejazdu bardzo szybko zleci. Do plecaka zawsze można też schować karty –  nie zajmują wiele miejsca, a mogą wzbogacić paletę gier.

 

Zatrzymaj się na chwilę

 

Twoje możliwości zapewnienia sobie rozrywki w czasie jazdy znacznie maleją, jeśli jesteś kierowcą. Zima nie sprzyja bezpieczeństwu, dlatego należy skoncentrować się na jeździe i reagować na wszelkie nieprzewidziane sytuacje. Trzeba przyznać, że bywa to bardzo męczące. Żeby zażyć świeżego powietrza i zregenerować siły, należy robić krótkie postoje. Może warto wykorzystać leżący na poboczach śnieg i… beztrosko porzucać się śnieżkami?

 

Minuty, godziny, dni spędzone w podróży służą jednemu celowi – chcemy dotrzeć do bliskich i wspólnie poczuć magiczną atmosferę Świąt. Nie zapominajmy o tym i zróbmy wszystko, żeby dojechać do celu w dobrym nastroju. Szerokiej drogi!

Jak przeżyć podróż w Święta?

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *