W pierwszej połowie stycznia w Las Vegas odbyły się największe na świecie targi elektroniki i nowych technologii. Zobacz, jakie tech trendy obowiązują w 2018 roku

Hey google

 

Kontrola głosowa i wirtualni asystenci stają się coraz bardziej popularni.

Wszyscy użytkownicy Iphonów znają Siri, jednak światowym liderem jest Amazon ze swoją Alexą. System integruje około 4000 produktów, podczas gdy domowy hey google tylko 1500. Samsung zapowiedział wprowadzenie asystenta Bixby na wszystkie urządzenia przed 2020 rokiem.

Body Mapping

 

Technologia wykorzystująca nowoczesne sensory jest w stanie zapisać dokładne ruchy naszego ciała, rozkładając je na pracę poszczególnych mięśni i stawów. Zostanie wykorzystana w opiece zdrowotnej, gdyż pomaga lepiej zrozumieć funkcjonowanie naszego organizmu. Otwiera także nowe możliwości dla odtwarzania utraconych części ciała, które mogą zostać zeskanowane i idealnie dopasowane do właściciela.

Neurohacking

Black Mirror w Realu czyli wykorzystywanie nowoczesnych monitorów fal mózgowych. Będą one wykorzystywane w takich sektorach, jak redukowanie liczby wypadków drogowych (Nissan) lub zwiększanie koncentracji (Bitbrain). BitbrainCo przeprowadza próby zestawów które monitorują mózgi uczniów w szkołach. Ma to pozwolić nauczycielom na lepszą kontrolę i poprawę produktywności podopiecznych.

Zsynchronizowane miasta

 

Photo: Toyota

Samoprowadzące się samochody to żadna nowość, jednak formy skupiają się teraz na ulepszaniu technologii i zwiększaniu zaufania konsumentów. Pojawił się także projekt smart city, gdzie jadące na drodze pojazdy będą ze sobą zsynchronizowane, co pozwoli na wyeliminowanie kolizji. Dodatkowo autonomiczne pojazdy mają być używane jako nowoczesny transport publiczny. Przestrzeń autobusów przyszłości ma być funkcjonalnie zaaranżowana, na przykład jako mobilne biuro.

Zasilanie elektryczne

Pojazdy na prąd zyskują coraz więcej fanów. Fisker’s emotion przedstawił samochód ładowany elektrycznie, który może przejechać 400 mil i ma być wprowadzony na rynek w 2019 roku. Dodatkowo samochody przyszłości będą działać jak smartfony – m.in. otwierać drzwi dzięki rozpoznawaniu twarzy (Nissan)

Latające taksówki

 

Photo:Bell

Photo: volocopter

W końcu się doczekaliśmy! Firmy Intel i Bell pokazały prototypy helikopterów osobowych, które miałyby działać jako osobiste środki komunikacji. Nowoczesny Taxi-dron ma zasięg 17 mil i czas latania 30 minut. Pierwszy komercyjny program pojawi się w 2020 roku w Los Angeles. Bell przedstawił także pionierski system, który ma powstać przy współpracy z Uberem.

Mądra pielęgnacja

Photo: Johnson & Johnson Consumer Inc.

Branża Beauty popularyzuje technologie badające skórę oraz włosy konsumentów. L’oreal przedstawił projekt sensora Uv, który noszony na co dzień ocenia ekspozycję skóry na słońce i pomoże dobrać odpowiednią ochronę. Philips i Neutrogena zaprezentowały czujniki badające zawartość wody w skórze, rozszerzone pory i zmarszczki aby potem sugerować odpowiednie produkty pielęgnacji.

Inteligentne ubrania

Photo: Sirencare

Sensory stają się coraz tańsze i bardziej odporne na wodę czy zniszczenia. Okazuje się nawet, że można prać je w pralce, co daje zupełnie nowe możliwości dla przemysły dziewiarskiego. Skarpetki przyszłości mają mieć zdolność wykrywania kontuzji, a także monitorować bezpieczną aktywność osób chorujących na cukrzycę.

Długopisy drukarki

Photo: amazon

3D printing wchodzi na wyższy poziom z mobilnymi długopisami. Technologia pozwala na drukowanie w coraz niższych temperaturach, różnymi kolorami. W przyszłości każdy będzie miał swój 3D pen kompatybilny z aplikacją w telefonie.

Spersonalizowane treningi

Photo: Black box VR

Coraz bardziej wyrafinowane technologie zagoszczą na stałe w siłowniach. Peleton zaprezentował wartą 4000 $ bieżnię, która ma dołączony ekran na którym można streamować treningi na żywo. Fitbit zaprezentował urządzenie, które będzie monitorować nasze codzienne aktywności. Na ich podstawie spersonalizuje trening, który odbędziemy na siłowni.

Nie możemy się doczekać, a Wy?

Najlepsze Tech Trendy 2018!

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *