Pięćset milionów – tyle aktów dobroci udało się wykonać w ramach The Great Kindness Chalennge. W tygodniu dobrych uczynków wzięło udział ponad dziesięć milionów uczniów i prawie dwadzieścia tysięcy szkół.

Wszystko zaczęło się w 2006 roku od założenia Kids for Peace. Była to organizacja non profit mieszkających obok siebie dzieciaków, które zajęły się zmienianiem świata. W 2011 dzieciaki z Kids for Peace, ich rodzice oraz kilka szkół w Kaliforni zaczęli The Great Kindness Chalennge (TGKC). Chcieli zasiać nawyk pozytywnych odruchów w szkołach. Akcja szybko zyskała popularność i rozprzestrzeniła się po całej Ameryce.

O co chodzi?

Sami organizatorzy TGKC na swojej stronie internetowej piszą: istotą akcji jest wiara, że dobroć to siła. Na początku każdego roku ma miejsce tydzień dobrych uczynków. Wziąć w nim udział można wspólnie ze szkołą lub rodziną. Na stronie, bezpłatnie pobierzemy odpowiednią listę z przykładowymi aktami uprzejmości.

Głównym celem TGKC jest wykreowanie kultury dobroci. Na liście dobrych uczynków można znaleźć między innymi:

  • zanieś smakołyk do najbliższej remizy strażackiej

  • spędź cały dzień bez narzekania

  • wytnij dziesięć serduszek i zostaw je za szybą dziesięciu samochodów

  • przepuść kogoś w kolejce
  • pozbieraj śmieci wokół szkoły

  • przytul swojego kolegę z ławki

Dlaczego warto?

Dobroci chyba nikomu nie trzeba reklamować, jednak wyniki takich działań są jak najbardziej mierzalne. Oprócz dobrej atmosfery, w szkołach, które wzięły udział w tygodniu dobroci, nauczyciele odnotowali znaczny spadek agresywnych zachowań. Tydzień dobrych uczynków pomaga radzić sobie z problemem dręczenia słabszych uczniów szczególnie w szkołach, do których uczęszcza tak zwana trudna młodzież.

Sprawdziliśmy, czym jest dobro w przedszkolu Tęczowy Świat Dziecka

Pięćset milionów uśmiechów

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *