W sobotę 12 stycznia 2019r. studenci trzeciego roku filologii angielskiej specjalizacja nauczycielska z elementami neurodydaktyki zorganizowali Poranek z Językiem Angielskim dla uczniów naszej partnerskiej Budzącej się Szkoły, czyli Szkoły Podstawowej nr 81 w Łodzi. Organizacja warsztatów była zwieńczeniem projektu, nad którym studenci pracowali w semestrze zimowym na zajęciach z Alternatywnych nurtów edukacyjnych pod opieką dr Oli Majchrzak.

W ramach Poranku odbyły się trzy warsztaty:

   Lekcja ciszy adresowana była do uczniów całej szkoły. Podczas warsztatów dzieci trenowały uważność jednocześnie poszerzając swoje słownictwo anglojęzyczne. Dzieci w trakcie trwania warsztatów doświadczyły m.in. następujących ćwiczeń: Usłysz szept, Ruletka, Czarodziejski ogród, Kropelka. Ćwiczenia skupiały się przede wszystkim na uwrażliwieniu poszczególnych zmysłów dzieci.

    Kolejny warsztat to Mały Artysta. Był on skierowany do uczniów klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej, którzy czują w sobie artystę. Zadaniem dzieci była artystyczna ekspresja fragmentu “Małego Księcia”, który dzieci czytały na zajęciach w języku angielskim. Na zakończenie warsztatu dzieci wymieniły się stworzonymi przez siebie pracami z prowadzącymi warsztaty studentkami.

      Trzeci warsztat zatytułowany Wyraź siebie oparty był na technice swobodnych tekstów. Skierowany był on do uczniów klas piątych i szóstych. Dzieci podczas warsztatu zapoznały się z techniką swobodnych tekstów biorąc udział w podchodach a następnie wspólnie stworzyły list do szkoły freinetowskiej.

      Poranek z językiem angielskim był kolejną wspaniałą okazją dla studentów przygotowujących się do pracy w charakterze nauczyciela języka angielskiego do zweryfikowania swojej wiedzy oraz umiejętności w praktyce! Uczniowie z kolei mieli doskonałą możliwość spędzić sobotni poranek w sposób niezwykle kreatywny i twórczy!

Do zobaczenia niebawem! 

 

Poranek z językiem angielskim

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *