Szanowni Studenci!

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym projekcie badawczym z udziałem polskich artystów, dziennikarzy i osób rozpoznawalnych w obecnych mediach. Wystarczy udzielić krótkiej odpowiedzi w formularzu na http://bit.ly/30HsKC3

Praca nad dyplomem w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, to szczególny moment dla wielu studentów. Dowodem tego jest interesujący projekt badawczy, przygotowywany
z inicjatywy studentki Wydziału Artystycznego, studiującej Grafikę, Anny Zalewskiej.

W zamysł projektu wpisana jest część badawcza. Oprze się ona na skierowaniu kluczowego pytania o rolę współczesnego artysty, do osób rozpoznawalnych publicznie. Co więcej, osób zaproponowanych przez grono akademickie i studentów.

Pragniemy wesprzeć inicjatywę aprobując projekt i wierząc w jego powodzenie.
W związku z powyższym, poprosiliśmy o wypowiedź w sprawie inicjatorkę. Na czym polegać będzie projekt? Skąd pojawił pomysł?

Od dawna interesują mnie społeczne aspekty naszej rzeczywistości. Studiując na kierunku grafika wiedziałam, że podejmując pracę nad dyplomem, nie tylko mogę udowodnić podstawowy warsztat zawodowy ukazując umiejętności projektowania. Mogę także podjąć ważny aspekt społecznego problemu, używając grafiki jako silne i skuteczne narzędzie komunikacji wizualnej. W związku z tym, że od dawna zajmuje mnie kwestia funkcjonowania ludzi w wirtualnej przestrzeni – w mediach społecznościowych – postanowiłam temu poświęcić swoją pracę. Przygotowuję obecnie projekty na rzecz autorskiej kampanii społecznej. Będą one ściśle nawiązywały do tego, jak w mediach społecznościowych się odnajdujemy. Jak z nich korzystamy, jakie dostrzegam zagrożenia, zubożenia komunikacyjne, ryzyko, trendy, tendencje (…). Jak bardzo zmieniliśmy się odkąd przenieśliśmy część życia do komunikacji internetowej. Jak bardzo zatrważające są posunięcia ludzi, odkąd miarą sukcesu, stał się wskaźnik ‘lajków’? Statystyki pokazują, że problem jest ogromny.
W związku z tym, że poczucie odpowiedzialności artysty, to zagadnienie nawiązujące do pracy pisemnej,(tłumaczącej motywy zajęcia się aspektem społecznym),  postanowiłam stworzyć bazę interesujących wypowiedzi w sprawie. Sięgnę po nie tam, gdzie spodziewam się silnego i zróżnicowanego głosu. Postanowiłam skomunikować się z grupą publicznie znanych osób po to, aby zadać pytanie „ Rolą współczesnego artysty jest (…)”. Mocno wierzę, że udzielone odpowiedzi, swobodnie kończące zdanie osobistą refleksją, zbudują intrygującą bazę aktualnego głosu w ważnej sprawie. Wierzę mocno, że poczucie odpowiedzialności współczesnego artysty wyłoni się jako temat ważny i warty zastanowienia. Wierzę, że niektóre wypowiedzi, mogą mnie zaskoczyć”

Jak projekt nawiązuje do możliwego włączenia się studentów?

„To proste. Zapraszam wszystkich Studentów, Grono Akademickie, do składania propozycji osób, do których zwrócilibyście się z pytaniem o rolę współczesnego artysty? Udział w projekcie, nie ogranicza w żaden sposób! Sugestie osób, do których skieruję pytanie, mogą  dotyczyć reprezentantów KAŻDEJ  dziedziny twórczej działalności i istotnej społecznie postawy (sztuki wizualne, muzyczne, film, dziennikarstwo, projektanci mody, vlogerzy, reprezentacji inicjatyw społeczno-charytatywnych).

Propozycje będą wykorzystane w badawczym projekcie mojej pracy. Najciekawsze z wypowiedzi z pewnością przytoczę, co otworzy interesującą dyskusję i posłuży istotnym refleksjom. Dyskusję z udziałem tych, którzy stanowią o obecnej rzeczywistości. Tych, których głos okaże się ważny nie tylko dla studentów naszej Akademii.


Trzymając kciuki za powodzenia w realizacji projektu i dyplomu, serdecznie zapraszamy studentów do składania propozycji na http://bit.ly/30HsKC3. Podsumowanie ogłoszonego projektu, zrelacjonujemy w odpowiednim czasie.

 

Projekt badawczy studentki grafiki – zaproszenie

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *