Włoski dom mody Dolce & Gabbana, na ostatnim pokazie mody, wykorzystał do prezentacji swej najnowszej kolekcji… drony. Czy to początek nowej ery?

Podczas pokazu mody w Mediolanie organizatorzy poprosili o wyłączenie WiFi w telefonach. Dziwna prośba była spowodowana tym, że na wybiegu zamiast eleganckich pań, pojawiły się drony.

Siedem latających maszyn zaprezentowało najnowszą kolekcję skórzanych torebek wysadzanych klejnotami. „Występ” dronów został entuzjastycznie przyjęty przez 600-osobową publiczność.

W dalszej części pokazu pojawiły się już modelki z krwi i kości. Zaprezentowały nową linię ubrań włoskiej marki. Nie wzbudziły aż takiego zainteresowania jak „mechaniczni koledzy”.

Pomysł z wykorzystaniem dronów jako modeli nie jest nowy. W 2015 roku firma Betabrand również wykorzystała urządzenia do prezentacji swej odzieży w Dolinie Krzemowej. Jednak to włoska Dolce & Gabbana od lat kreuje trendy i wyznacza kierunki. Czy wykorzystanie dronów zainspiruje innych? Czy w niedalekiej przyszłości modelki zostaną wyparte przez humanoidalne roboty?

 

Rewolucja w świecie mody?

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *