Ozobot to nowoczesne narzędzie dydaktyczne, dzięki niemu obok rytmiki można nauczać w szkołach programowania

Ozobot to mały, mieszczący się na dłoni robot, który potrafi odczytywać kody kolorystyczne narysowane kolorowymi markerami na papierze lub palcem na ekranie tableta. Programuje się go za pomocą kodów, które dzieci mogą w łatwy sposób narysować. Wymyślając przygody małych robotów, przyswajają podświadomie programistyczne pojęcia.

Photo: sklep.cyfrowaszkola.waw.pl

Uwielbiane przez dzieci ozoboty angażują je w poznawanie nauk przyszłości, którymi według idei nowoczesnej edukacji STEM są przyroda, technologia, inzynieria i matematyka. Uczniowie od najmłodszych lat oswajają się z programowaniem łącząc teorię z praktyką.

Użytkownicy ozobotów od razu widzą efekty swojej pracy, a także uczą się działania projektowego – otrzymują konkretne problemy do rozwiązania za pomocą dostępnych narzędzi.

Ozoboty są także niezwykle przydatnym narzędziem dydaktycznym dla nauczycieli. Pozwalają łatwo przygotować lekcje, której czas będzie całkowicie poświęcony rozwiązywaniu konkretnego problemu. Do tego można je dostosować do nauczania większości przedmiotów, nie tylko programowania czy matematyki. Sprawdzają się także w prowadzeniu nowoczesnych lekcji języków obcych czy języka polskiego.

Roboty zamiast rytmiki

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *