Do 20 kwietnia można przysyłać prace na konkurs im. Wojciecha Słodkowskiego. Skierowany on jest do młodych adeptów sztuki dziennikarskiej

W konkursie organizowanym przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi i Urząd Miasta Łodzi mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy marzą o byciu profesjonalnymi dziennikarzami. Zawalczą o nagrodę w trzech kategoriach:

  • Najlepszy materiał telewizyjny, filmowy lub projekt multimedialny
  • Najlepszy materiał prasowy
  • Najlepsza gazetka szkolna lub cykliczny program telewizyjny
    Tematyka prac jest dowolna.

– Chcemy pomagać młodym ludziom realizować ich pasje. Konkurs na stałe wpisał się w kalendarz ważnych dla Akademii wydarzeń. Szczególnie cieszę się, że nasi absolwenci, którzy wymyślili ten konkurs, mogą przekazywać pasję, którą zarazili się u nas na studiach – mówi Joanna Satoła-Staśkowiak, Rektor AHE w Łodzi.

Zeszłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem – do finału zakwalifikowano 40 prac, które wyróżniały się pasją i kreatywnością. – Przede wszystkim ocenialiśmy, czy w tych pracach czuć dziennikarskiego nosa i pasję. To czasem było ważniejsze niż profesjonalizm – podkreślał Jędrzej Słodkowski, przewodniczący Kapituły Konkursowej.

Konferencja prasowa inaugurująca II edycję Konkursu im. Wojciecha Słodkowskiego. Od prawej: Jacek Grudzień, Jędrzej Słodkowski, Antoni Słodkowski, Bartek Pawlak

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w maju 2018 r. w studio radiowo-telewizyjnym Arterion ul. Pomorska 69/71.

Więcej informacji na stronie: http://www.ahe.lodz.pl/dziennikarstwo/konkurs-wojciecha-slodkowskiego

Ruszyła II edycja konkursu na najlepszą realizację dziennikarską

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *