W Pałacu Polskiej Akademii Nauk po raz trzeci zostały przyznane certyfikaty „Studia z Przyszłością”. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi po raz kolejny została wyróżniona jako uczelnia o innowacyjnym podejściu. Sprawdź, jakie kierunki otrzymały znak jakości

Aż siedem kierunków Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi otrzymało akredytację  Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Wyróżnienie z rąk prof. Dariusza Rotta z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jednego z najwybitniejszych polskich specjalistów w dziedzinie jakości kształcenia, oraz Grażyny Kaczmarczyk, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, odebrali prodziekani najbardziej nowoczesnych kierunków i koncepcji studiów w Akademii:

Taniec – dr Alexandr Azarkevitch, studia I stopnia
Transport – dr Agnieszka Bulska, studia I stopnia
Grafika – dr Elżbieta Dul-Ledwosińska, studia I stopnia
Filologia obca – dr Olga Majchrzak, studia I stopnia
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – mgr Jacek Grudzień, studia I stopnia
Filologia polska – dr Anna Fadecka, studia I i II stopnia
oraz specjalność Produkcja i realizacja muzyki na kierunku Kulturoznawstwo – mgr Monika Wendorff, studia I stopnia.

Specjalność Produkcja i realizacja muzyki została dodatkowo wyróżnione Certyfikatem Nadzwyczajnym „Laur Innowacji”, przyznawanym za wdrożenie najbardziej nowatorskich i unikalnych rozwiązań wspierających proces dydaktyczny.  


Certyfikatem „Studia z Przyszłością” Fundacja wyróżnia kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego.


To dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Jesteśmy jedynym takim kierunkiem w Polsce, który kształci zarówno producentów i realizatorów. Mamy świetnych dydaktyków, którzy są praktykami i mogą dzielić się praktyczną wiedzą ze studentami. Ten certyfikat to dowód, że idziemy w dobrym kierunku – mówi mgr Monika Wendorff, prodziekan kierunku Kulturoznawstwo.

– Nagrodzone kierunki stanowią jedynie 0,6% wszystkich kierunków w Polsce. Tak więc te, który otrzymały akredytację „Studia z przyszłością” to elita elit. Gwarantują niemalże w stu procentach znalezienie zatrudnienia na dzisiejszym, bardzo trudnym, rynku pracy – zapewnia Grażyna Kaczmarczyk, prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Materiał video z Gali Finałowej już niebawem.

Studia, które zapewniają przyszłość

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *